• 32 747 27 27

  info@makowski-zurek.pl
 • ul.Rolna 17b/1

  40-555, Katowice

Kontakt

 • Address

  ul.Rolna 17b/1

  40-555, Katowice
 • Telefon

  32 747 27 27

 • Email

  info@makowski-zurek.pl

© Agencja Magnes 2023, All Rights Reserved.

Systematyczne zabiegi higienizacyjne – ale po co?

higienizacja zębów

Często zastanawiamy się, do czego właściwie służą profesjonalne i systematycznezabiegi higienizacyjne. Czy nie wystarczy poprzestać na szczotkowaniu zębów i okazjonalnej ich fluoryzacji?

Higienizacja – co to takiego?

Profesjonalna higiena jamy ustnej to przede wszystkim zabiegi, podczas których dentysta lub stomatolog oczyszcza powierzchnię zębów z płytki nazębnej i zbędnego kamienia – często nazywamy je zabiegami higienizacyjnymi, co w sposób oczywisty łączy się z higieną jamy ustnej pacjentów.

Dlaczego powinniśmy usuwać kamień?

Kamień nazębny składa się z soli wapnia, soli fosforu, żelaza i innych minerałów wydzielanych przez ślinę. Dlatego najczęściej znajduje się w miejscach położonych blisko kanałów gruczołów wydzielających, a mianowicie po wewnętrznej stronie zębów na dolnej szczęce i zewnętrzną, to znaczy bliższej policzkom strony górnych, tylnych zębów.

W składzie takiego osadu znajdują się również resztki jedzenia, martwe komórki i bakterie. Pod mikroskopem kamień nazębny wygląda niezwykle podobnie do pumeksu, w którym bakterie żyją i rozmnażają się, co przemawia za absolutną koniecznością jego usunięcia.

Dodatkowe atuty zdrowych zębów

Poza walorami czysto zdrowotnymi higienizacja pod postacią dalszych zabiegów, czyli piaskowania i polishingu może zdecydowanie poprawić wygląd naszych zębów, jamy ustnej, a tym samym zwiększyć pewność siebie i atrakcyjność wizualną samych zainteresowanych. Zdrowe zęby stanowią duże ułatwienie podczas codziennego funkcjonowania i nie należy nigdy zapominać, jak ważna jest ich rola w naszym życiu. Zdrowe zęby gwarantują dużo lepszy komfort życia na dłużej.

Dental Care