• 32 747 27 27

  info@makowski-zurek.pl
 • ul.Rolna 17b/1

  40-555, Katowice

Kontakt

 • Address

  ul.Rolna 17b/1

  40-555, Katowice
 • Telefon

  32 747 27 27

 • Email

  info@makowski-zurek.pl

© Agencja Magnes 2023, All Rights Reserved.

Dokładne i skuteczne leczenie kanałowe? Tylko pod nowoczesnym mikroskopem!

leczenie kanałowe

Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego leczenie kanałowe zęba pod mikroskopem jest cenione przez dentystów i pacjentów? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, w jaki sposób nowoczesny sprzęt może zagwarantować wysoką jakość zabiegu. Sprawdź, na czym polega leczenie kanałowe pod mikroskopem, a zobaczysz jakimi atutami góruje nad tradycyjną wersją leczenia.

Pierwszym objawem problemów ze zdrowiem jamy ustnej jest przewlekły, silny ból zęba. Jeżeli próchnica rozwija się pod szkliwem zęba lub pod wcześniej nałożonym wypełnieniem, ból może wskazywać na stan chorobowy miazgi zębowej, umiejscowionej w kanałach korzeniowych, co wymaga leczenia kanałowego.

W jaki sposób wykonuje się tradycyjne leczenie kanałowe?

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, w celu usunięcia miazgi zębowej. Konieczne jest także wcześniejsze przygotowanie zęba, oczyszczenie i zdezynfekowanie kanałów, aby można było wypełnić je materiałem plastycznym. Cała procedura kończy się rekonstrukcją zęba.

Leczenie kanałowe zęba pod mikroskopem nową jakością w stomatologii

Leczenie kanałowe zęba pod mikroskopem niewiele różni się od tradycyjnej wersji tego zabiegu. Lekarz przygotowuje ząb do ingerencji medycznej, oczyszcza kanały, usuwa miazgę i wypełnia puste przestrzenie masą plastyczną.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem cieszy się dużym zaufaniem wśród stomatologów i pacjentów ze względu na wykorzystywanie nowoczesnego sprzętu, ułatwiającego cały zabieg. Manipuluje się okularem mikroskopu, a nie lusterkiem powiększającym.

Nieocenione atuty mikroskopu

Wysokiej jakości sprzęt może powiększyć obraz aż do dwudziestu pięciu razy. Korzyścią pacjenta jest gwarancja precyzji i dokładności działania, co jest szczególnie ważne na tak niewielkich obszarach, jak w przypadku leczenia kanałowego, zajmującego małe powierzchnie. Stomatolog może dokładniej oczyścić kanały zębowe i odgałęzienia, co minimalizuje ryzyko wystąpienia reinfekcji do minimum. Lekarz w dużym powiększeniu obserwuje komorę zębową, co znacznie ułatwia ocenę ogólnego stanu jamy ustnej pacjenta.

Jak widać, leczenie kanałowe zęba pod mikroskopem jest korzystniejsze, ponieważ eliminuje ryzyko reinfekcji. Jest ono zabiegiem dokładnym i bezbolesnym.

Dental Care